Ośrodek Kultury w Czyżowicach
Odsłony: 4576

Kółko Szachowe w Czyzowicach

W soboty w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach odbywają się zajęcia kółka szachowego. Uczestnicy spotkań uczą się grać i ćwiczą swoje umiejętności pod okiem Państwa Urszuli i Arkadiusza Bubnowskich z Czyżowic.
W ostatnim czasie młodzi szachiści mieli okazję uczestniczyć w turniejach szachowych, na których zdobyli swoje pierwsze miejsca na podium.
10 lutego 2015 w Radlinie odbył się IV Biblioteczny Turniej Szachowy.  W rozgrywkach uczestniczyło 30 szachistów z Rybnika, Wodzisławia, Radlina, Czyżowic, Marklowic, Pszowa, Gorzyc, Skrzyszowa i Rydułtów. Czyżowice reprezentowali Urszula Bubnowska, Arkadiusz Bubnowski, Ariel Bubnowski i Jakub Liana. W tegorocznej edycji turnieju udział wzięło 17 dzieci i 13 seniorów. Po zaciętej walce zwycięzcą IV Turnieju Szachowego został trener Arkadiusz Bubnowski z Czyżowic, II miejsce zajął Mikołaj Polczyk z Pszowa, a III Kazimierz Drabiniok z Rybnika. W kategorii kobiet i dziewcząt II miejsce zajęła Urszula Bubnowska, natomiast w kategorii juniorów do lat 13  - II miejsce zajął Ariel Bubnowski, a III miejsce zajął jego kolega z kółka szachowego - Jakub Liana.
14 lutego 2015 r. Czyżowianie w składzie: Urszula Bubnowska, Arkadiusz Bubnowski, Ariel Bubnowski, Jakub Liana, Rafał Tkocz z córką Oliwią i synem wzięli udział w VI Familijnym Turnieju Szachowym w Pszowie.  Tam zdobyli następujące miejsca:
I miejsce Arkadiusz Bubnowski w kategorii ogólnej
III miejsce Urszula Bubnowska w kategorii kobiet
II miejsce Ariel Bubnowski w kategorii do lat 15
III miejsce Jakub Liana w kategorii do lat 15
Kolejny turniej odbył się 01.03.2015 roku w ramach XX-lecia reaktywowania Gminy Marklowice. W Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Marklowice udział wzięło 55 szachistów grających w czterech grupach wiekowych. W kategorii do lat 13 - Ariel Bubnowski zajął VI miejsce. W ostatniej najsilniejszej grupie powyżej lat 18 II miejsce zdobył Arkadiusz Bubnowski z Czyżowic.
Należy podkreślić, że Kółko Szachowe w WDK w Czyżowicach prowadzone jest przez Państwa Bubnowskich całkowicie społecznie, za co serdecznie dziękujemy!  Ogromnie cieszy fakt, że praca z młodzieżą i dziećmi przynosi tak wspaniałe efekty!
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!