b_400_400_16777215_0_0_images_stories_sparta.pngTrzecia ruda Ligi Pucharu Polski, która odbyła się 14 stycznia 2012r. w Krakowie szczęśliwie ułożyła się dla naszych zawodników. I miejsce zdobył Artur Kurasz, tuż za nim uplasował się Artur Gać, zaś III miejsce zajął Piotr Kuboń.

Artur Kurasz ponadto zdobył puchar za najlepszego zawodnika do 18 lat oraz najmocniejsze ogniwo drużyny. W dalszej klasyfikacji nasi zawodnicy uplasował się na następujących miejscach: Marek Kurasz 11 miejsce, Szymon Nielaba 12 miejsce, Patryk Duda 31 miejsce, Sławomir Łuska 32 miejsce, Tobiasz Kacprzak 43 miejsce, Natalia Gawełczyk 65 miejsce, Karolina Starzyczny 70 miejsce. W zawodach udział wzięło 76 zawodników z województw małopolskie, śląskie, opolskie. Tego dnia nasza reprezentacji po raz pierwszy wstąpiła w nowych koszulkach. Dzięki tak wspaniałemu wynikowi Piotr Kuboń wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej,  a Sparta zmniejszyła różnicę do prowadzącej w klasyfikacji drużynowej drużyny z Wodzisławia i zajmuje II miejsce. Najlepszą zawodniczką turnieju oraz juniorem do 12 lat okazała się Martyna Mazurczyk z Wodzisław Śl. (10 miejsce), najlepszym juniorem do 15 lat został Jakub Kaziur z Rybnika (4 miejsce), najlepszym juniorem do 10 lat został Kamil Pitlok z Żor (35 miejsce). Turniej zorganizowany został przez Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne. Wink Więcej informacji oraz zdjęcia dostępne są na naszej klubowej stronie: http://uks-sparta.org/index.php?option=com_content&view=article&id=49:sparta-zdobya-cae-podium&catid=15:wydarzenia-hokej&Itemid=5 //Marek Kurasz www.uks-sparta.org Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.